Obec Hudlice leží v okrese Beroun, kraj Středočeský, zhruba 7 km severozápadně od Berouna.

znak obce Hudlice

20. únor 2013

Kam na běžky?

Upravované běžkařské trasy v okolí Nového Jáchymova a Hudlic (Křivoklátsko)

www.bezecketrasy.webnode.cz

Běžkařské trasy - zatím jsou upravovány 3 okruhy a několik napojovacích tras

Trasa 1 (okolo Krušné) cca 7 km - výchozí místo pro trasu se nachází v Novém Jáchymově na poli nad hotelem Diana. Můžete se vydat přes pole směrem k chatařské oblasti zvané "Amerika" poté co projedete chaty, tak vás stopa povede opět šikmo přes pole do lesa a zde stále stoupáte, až na cestu u býv. dolu Gabriela, kde se již napojíte na trasu okolo Krušné hory. Pokud je stopa na začátku trasy zafoukaná nebo se bojíte že netrefíte na trasu 1, tak jděte od hotelu kolem hasičárny stále po cestě přímo do kopce kolem garáží a za vesnicí stále stoupejte po cestě, až narazíte na hromadu kamení (místní název pyramida), zde se můžete vypravit do prava, či doleva a objet Krušnou Horu. Další možné napojení je z Hudlic.

Trasa 2 (Krušná hora 609mnm) cca 6 km - výchozí bod a trasa je stejná jako Trasa 1 až do bodu za býv. dolem Gabriela, kde po dvousetmetrovém stoupání odbočuje Trasa 1 do prava. Trasa 2 pokračuje mírně vlevo stále do menšího stoupání, po dvěstě metrech stopa odbočí doleva a začne prudší stoupání. Po třistapadesáti metrech prudšího stoupání se již cesta vrátí do roviny a Vám se otevře nádherný pohled do dalekého okolí. Za dobrého počasí je možné spatřit Krušné Hory, či dokonce Ještěd. Po dalším cca 1 km pozor, velice prudké stoupání (150 m), po zdolaném stoupání, se po sto metrech dostanete na točnu těsně pod vrcholem. (pokud chcete dobít kótu 609 mnm, zahněte do prava a po zdolání kóty se vraťte zpět na točnu) Cesta na točně pokračuje vlevo po hřebenové cestě, kde vás čeká z větší části sjezd (3 km), až se opět napojíte na Trasu 1 (okolo Krušné )

Trasa 3 (Leontýnský zámek) cca 10 km start této trasy začína za obcí N.Jáchymov směrem na Karlov, kde hned po sto metrech, za obcí zabočte šikmo do prava mezi chaty až dojdete k potoku, kde hned za lávkou začíná trasa. Nelekejte se počátečního stoupání, které po cca pětistech metrech končí a zbytek trasy je už téměř po rovině a ke konci trasy vás čeká menší sjezd. Po zdolání stoupání pojedete stále po rovně, pozor křížení se silnicí!!! pokračujte stále po cestě až narazíte na rozcestí kde je i možnost sezení. Pokud pojedete stále rovně, přijedete kousek před Leontýnský zámek, kde stopa končí. Ale pokud na rozcestí odbočíte v pravo, tak se přes Pustou seč, dostanete ke hřbitovu v Novém Jáchymově, kde stopa končí.

10. říjen 2017

odstávka 10.10. odstávka 12.10.

03. říjen 2017

odstávka    3.10. www.cezdistribuce.cz