Předvánoční shrnutí z naší školy

Blíží se Vánoce

Nedávno jsme zasedli do školních lavic a zahájili jsme další školní rok a už je za námi první čtvrtletí. A také kus poctivé práce.

Loni jsme založili Školní parlament, který fungoval skvěle a tak i letos proběhly na začátku školního roku ve 4. – 8. třídě volby dvou zástupců z každého ročníku. A už čile funguje. Zažili jsme třeba „Bláznivý týden“ – přišli jsme do třídy v pyžamu, bez aktovky a v oblečení opačného pohlaví. Starší ročníky připravily pro ty mladší několik zajímavých aktivit a her, což se těm malým, ale i jejich rodičům, moc líbilo. Super aktivity!

Pokračujeme v programu Šablony do škol III, probíhá i doučování podle Národního plánu obnovy. Náš slavný rodák Josef Jungmann by oslavil příští rok významné životní jubileum a tak jsme se zaměřili na jeho osobnost celoškolním projektem „Josef Jungmann“. Seznamujeme se s jeho životem a dílem.

Letos se vracíme k výletům a školním akcím. Žáci druhého stupně zahajovali školní rok GO kurzem, celý první stupeň se těší na školu v přírodě, která letos proběhne v krásných lesích u Orlické přehrady. Máme skvělý zážitek z pobytu ve středověkém areálu „Zeměráj“, poznávací exkurzi do Prahy, nebo návštěvu hudebního koncertu klasické hudby v Rudolfinu. Také školní družina je letos velmi iniciativní a všechny překvapila svým programem „Halloween“ – děti předvedly skvělé taneční vystoupení. V masce čarodějnice nebo kostlivce si spolu s učitelkami a rodiči zasoutěžily a pochutnaly na donesených dobrůtkách. Paní vychovatelky už teď chystají podobnou akci . A protože začíná advent, bude to program vánoční. Také dramatický kroužek pilně trénuje, aby mohl roztančit své malé andílky na sobotním adventním setkání na kluzišti. A některé třídy chystají svá malá třídní předvánoční setkání rodičů s dětmi – pochopitelně s programem. Vánoce se opravdu blíží a my si je chceme hodně užít – chceme sobě navzájem, svým učitelkám, rodičům a prarodičům vykouzlit na tvářích úsměv a pohodu, prožít radost, klid a šťastné očekávání.

Advent v ZŠ Hudlice

Přejeme sobě i vám, aby se všechna naše radostná očekávání naplnila, aby ty Vánoce byly zase nej…

A milý Ježíšku, my budeme pilní, svědomití a všechny své školní povinnosti budeme plnit na jedničku. Chceme přeci, aby na nás byli rodiče pyšní a měli z nás radost.

Za děti a učitelky ZŠ Hudlice napsala Mgr. Vlasta Humlová.